Niemal w każdej kolejce nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Najpierw zaskakiwał AZS Olsztyn, a teraz kolejną sensację sprawili zawodnicy Cerrad Czarnych Radom, którzy w rozgrywanym awansem meczu 11. kolejki wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:0 (25:21, 26:24, 25:22).

Ekipa Czarnych to beniaminek tegorocznych siatkarskich rozgrywek. Drużyna z Radomia znów występuje pod historyczną nazwą, a na trybuny powrócili fanatyczni kibice, którzy mają sporo powodów do radości. Sklecony na szybko głównie z zagranicznych zawodników zespół kilka tygodni temu sensacyjnie ograł Skrę Bełchatów, a teraz nie oddał nawet jednego seta siatkarzom ze Śląska.

Czarni pokazali charakter szczególnie w drugim i trzecim secie kiedy zdołali odrobić sporą stratę. Stalowe nerwy przydały się szczególnie w końcówkach - set nr. 2 zakończył się grą na przewagi. W drużynie gospodarzy znów szalał Holender Wytze Kooistra, który zdobył 23 punkty.