Jarosław Rybakow nie wystąpi w mistrzostwach świata w południowokoreańskim Daegu (27 sierpnia - 4 września) z powodu kontuzji nogi. Tym samym rosyjski skoczek w wzwyż nie obroni tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Berlinie.

Jarosław miał nadzieję, że mimo urazu wystąpi w mistrzostwach, ale okazało się, że nie mógłby skakać na swoim najwyższym poziomie. We wtorek poinformował mnie, że nie pojedzie do Korei - powiedział szef rosyjskiej federacji lekkoatletycznej Walentin Masliakow.

Dodał, że Rosja nie będzie mogła powołać w jego miejsce innego zawodnika, gdyż jako obrońca tytułu miał specjalne, indywidualne zaproszenie na imprezę. W rosyjskiej ekipie w skoku wzwyż wystąpią: mistrz Europy Aleksander Szustow, halowy mistrz świata Iwan Uchow oraz mistrz kraju Aleksiej Dmitrik. W kadrze nie znalazł się natomiast złoty medalista olimpijski Andriej Silnow.

Przed dwoma laty w Berlinie Rybakow zdobył złoty medal rezultatem 2,32 m. Drugie miejsce zajął Cypryjczyk Kyriakos Ioannou, a trzecie ex aequo Sylwester Bednarek i Niemiec Raul Spank.

Rybakow czterokrotnie stawał na podium mistrzostw świata (trzy razy drugi). Zdobył także brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie i złoty mistrzostw Europy w Monachium (2002).