Pomocnik Manchesteru United Ryan Giggs zdradził, że po zakończeniu kariery chce sprawdzić się w roli szkoleniowca. "Powoli się do tego przygotowuję" - powiedział Walijczyk.

Prowadzenie jakiegoś zespołu w przyszłości coraz bardziej mnie interesuje. W trakcie ubiegłego sezonu zdobyłem licencję UEFA A - stwierdził skrzydłowy "Czerwonych Diabłów". Dodał, że ma świadomość tego, iż bycie trenerem znacznie różni się od występowania na murawie.

Giggs będzie uczestniczył w turnieju olimpijskim jako kapitan kadry Wielkiej Brytanii. Nie mogłem odmówić. Taka okazja zdarza się raz w życiu - podkreślił. Zapowiedział też, że potraktuje występ na olimpiadzie jako przygotowanie do bycia trenerem. W United zadaję sir Aleksowi Fergusonowi dużo pytań, żeby czegoś się nauczyć. W kadrze będzie tak samo. Robię wszystko, by jak najlepiej przygotować się do roli trenera - zaznaczył.

Ryan Giggs skończy w listopadzie 39 lat. Od ponad dwóch dekad związany jest z Manchesterem United, z którym zdobył 12 tytułów mistrza Anglii i dwukrotnie triumfował w Lidze Mistrzów.