"Pracujemy nad przyszłością Roberta, więc w tej chwili każdy scenariusz jest możliwy" - mówi RMF FM polski menadżer Roberta Kubicy Marcin Czachorski. To odpowiedź na doniesienia zazwyczaj dobrze poinformowanego "Autosportu", który pisał wczoraj o braku jakiejkolwiek propozycji dla naszego kierowcy z zespołów rajdowych mistrzostw świata WRC.

Dziennikarze "Autosportu" poinformowali, że dla Kubicy może zabraknąć miejsca, bo Volkswagen i Hyundai mają już skompletowane składy, z kolei Citroen i M-Sport - w którym Polak jeździ w tym sezonie - nie prowadzą z nim obecnie żadnych rozmów.

O tej porze roku pojawia się zawsze dużo spekulacji, ale my cały czas pracujemy nad przyszłością Roberta. W tej chwili nie mogę ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że w przyszłym sezonie będzie on jeździł w mistrzostwach świata WRC - mówi w RMF FM menadżer Kubicy Marcin Czachorski.

Sam Kubica twierdzi jedynie, że w przyszłym roku na pewno będzie siedział za kółkiem, tyle że nie wie jeszcze gdzie. Na pytanie, czy zaplanowany na połowę listopada Rajd Wielkiej Brytanii będzie jego ostatnim w WRC, odpowiada zaś: "Nie wiem, być może"

Nie dajemy sobie żadnego deadline'u na podjęcie ostatecznej decyzji. Ważne, by była ona dobra, a kiedy zapadnie - to z naszego punktu widzenia nie jest w tej chwili najważniejsze - podkreśla w RMF FM Czachorski.

Kończący się powoli sezon był dla Roberta Kubicy pierwszym pełnym w rajdowym samochodzie WRC. Nie był to jednak najbardziej udany sezon: tylko Rajd Argentyny Kubica ukończył bez problemów, co przełożyło się na 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. W pozostałych dwunastu kłopotów było sporo - od awarii sprzętowych, po indywidualne błędy, kończone zazwyczaj wypadnięciem z trasy.

A co jeśli nie WRC? W połowie października Kubica mówił w BBC, że wciąż marzy mu się powrót do Formuły 1 i jeśli miałaby go do tego przybliżyć kolejna operacja, chciałby się jej poddać. Niewykluczone jednak, że Polak trafi do innej serii wyścigowej, np. WTCC (czyli mistrzostw świata samochodów turystycznych) lub jednej z amerykańskich serii.

(mpw)