Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) utrzymał pozycję wicelidera w WRC-2 po piętnastu odcinkach specjalnych Rajdu Finlandii, ósmej rundy mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej jest 10., a prowadzi Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen Polo R WRC).

W klasie WRC-2 najlepszy jest Fin Jari Ketomaa (Ford Fiesta R5). Jadący z pilotem Maciejem Baranem Kubica po drugim dniu rajdu traci do niego 1.10,2.

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wysunął się Ogier, który po 15 OS wyprzedza rodaka Thierry'ego Neuville'a o 38,1 i Norwega Madsa Oestberga (Ford Fiesta RS WRC) o 39,0. Kubica jest dziesiąty, tracąc do lidera 7.24,1.

Ogier, zdecydowany lider klasyfikacji MŚ, toczył w piątek wyrównaną walkę z Oestbergiem, z którym dwukrotnie zmieniał się na prowadzeniu.

W WRC-2 znakomicie jedzie fiński kierowca Jari Ketomaa. W piątek był najszybszy na wszystkich odcinkach specjalnych i systematycznie powiększa przewagę na polską załogą.     

W czerwcu Kubica wraz z Baranem wygrał rywalizację w WRC-2 w Rajdzie Akropolu (w klasyfikacji generalnej 11. lokata) i Rajdzie Sardynii (dziewiąta pozycja). W tej klasie, po siedmiu rundach MŚ, były kierowca Formuły 1 zajmuje czwarte miejsce. W Finlandii nie startuje lider - Abdulaziz Al-Kuwarize ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W kończącym się w sobotę rajdzie, którego bazą jest kompleks Paviljonki w Jyvaskyla, nie startują inne polskie załogi. 

(jad)