Startujący lekkim pojazdem UTV Aron Domżała i Maciej Marton ostatecznie zajęli trzecie miejsce w swojej klasie na pierwszym etapie Rajdu Dakar. Początkowo Polakom, którzy pomogli na trasie nieprzytomnemu motocykliście, przydzielono pierwszą pozycję.

Domżała i Marton zatrzymali się na odcinku specjalnym, aby pomóc ciężko poszkodowanemu motocykliście. Stracili kilkadziesiąt minut, ale po dotarciu do mety ich czas został zredukowany, co dało im awans na pierwsze miejsce w kategorii T4. Po kilku godzinach wyniki jednak zweryfikowano, zwycięstwo przyznano Amerykaninowi Austinowi Jonesowi, a Polaków przesunięto na trzecią pozycję.

W klasyfikacji łączonej z kategorią pojazdów prototypowych T3 Polacy zajęli czwarte miejsce. Wygrała Hiszpanka Cristina Gutierez Herrero, która została pierwszą kobietą z etapowym zwycięstwem od czasu Niemki Jutty Kleinschmidt w 2005 roku.