Agnieszka Radwańska po raz piąty w karierze spotka się z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową. Tenisistki zagrają ze sobą w ćwierćfinale turnieju Masters Series WTA na twardych kortach w Indian Wells. Bilans dotychczasowych czterech pojedynków jest korzystny dla Kuzniecowej.

Rosjanka wygrała trzy mecze z Radwańską, ale Polka była lepsza w ostatnim ich spotkaniu, a było to w trzeciej rundzie tegorocznego wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Dzięki zwycięstwu 6:3, 6:4 Radwańska awansowała wtedy do 1/8 finału zawodów w Melbourne.

Po raz pierwszy Agnieszka Radwańska spotkała się z Kuzniecową w czerwcu 2007 roku w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego na trawiastych kortach w Wimbledonie. Rosjanka okazała się wtedy bezdyskusyjnie lepsza, wygrywając 6:2, 6:3.

Drugi raz obydwie tenisistki stanęły naprzeciw siebie w sierpniu ubiegłego roku w drugiej rundzie turnieju na twardych kortach w New Haven. Kuzniecowa wówczas także była lepsza, ale zwycięstwo przyszło jej już trudniej, bowiem Polka zdołała wygrać jednego seta. Kuzniecowa wygrała 4:6, 6:1, 6:4.

Trzeci pojedynek Polki i Rosjanki miał miejsce w podczas halowego turnieju w Stuttgarcie w październiku 2007 roku. I tym razem Radwańska postawiła rywalce wysokie wymagania, wygrywając jednego seta w tie breaku. Ostatecznie Kuzniecowa pokonała Radwańską 6:4, 6:7 (5-7), 6:3. W Indian Wells Kuzniecowa rozstawiona jest z numerem drugim, Radwańska gra z dziesiątką.