Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, że zaplanowany na luty 2023 roku powrót zawodów Pucharu Świata w skokach do USA nie dojdzie do skutku, a konkursy, które miały się odbyć w Iron Mountain, zostały odwołane.

Jak podał FIS, zawody PŚ nie odbędą się z "powodów technicznych i finansowych". Puchar Świata w skokach miał wrócić do USA po 19 latach; ostatnie konkursy rozegrano tam - w Park City - w lutym 2004 roku.

Zorganizowanie Pucharu Świata było bardzo ambitnym celem. W ciągu ostatnich miesięcy, w czasie których ciężko pracowaliśmy, musieliśmy zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie zdążyć przed wyznaczonym terminem. Infrastruktura potrzebna do tych zawodów może nie zostać ukończona również z tego powodu, że nie mamy wystarczających środków finansowych. To nas rozczarowuje, ale musimy być realistami - powiedział przedstawiciel organizatorów.

W kalendarzu PŚ na sezon 2022/23 zawody w Iron Mountain były zaplanowane na 11 i 12 lutego 2023.

Byłem na miejscu w Iron Mountain i jestem w stałym kontakcie z organizatorami. Wiem jak ciężko pracowali i wiem, jak rozczarowany jest komitet organizacyjny - powiedział dyrektor FIS Sandro Pertile. Dodał, że nowie miejsce zawodów w tym czasie zostanie podane później.

Najbliższa edycja Pucharu Świata rozpocznie się 5-6 listopada w Wiśle. W styczniu (14-15.01) dwa konkursy - indywidualny i drużynowy - gościć będzie Zakopane.