Oficjalny trening i kwalifikacje do pierwszego w nowym sezonie konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo zostały odwołane. Powodem był zbyt silny wiatr. Kwalifikacje przeniesiono na jutro.

Pogoda nie była dziś stabilna. Wiatr był zbyt silny i dodatkowo bardzo zmienny, wiał z różnych kierunków. Nie mogliśmy ryzykować zdrowiem zawodników i puścić ich przy takich warunkach na skocznię. Miejmy nadzieję, że do piątku aura się ustabilizuje - mówił dziennikarzom dyrektor PŚ w skokach Walter Hofer.

Wg planów kwalifikacje mają się odbyć jutro przed południem, konkurs główny powinien się rozpocząć o 17.00. Jednak i zawody, i kwalifikacje stoją pod znakiem zapytania; prognozy pogody nie są optymistyczne.

W kwalifikacjach do pierwszych w sezonie 2003/04 zawodów Pucharu Świata wystąpi czterech Polaków: Tomisław Tajner, Tomasz Pochwała, Marcin Bachleda i broniący trofeum Adam Małysz.

Polscy skoczkowie już od kilku dni trenowali w Kuusamo. Najpilniej – nie tylko przez Polaków – obserwowany jest oczywiście Adam Małysz – trzykrotny triumfator PŚ. Choć skacze nie najgorzej, nie jest do końca zadowolony: Testowałem kombinezony nowe i te skoki były bardzo różne. Niektóre były całkiem złe, niektóre były całkiem dobre. Dzisiaj (26 październik, przyp. red.) moje skoki były średnie. Cały czas jeszcze czegoś w nich szukam, cały czas jest jeszcze coś do poprawienia, jest coś do zrobienia - mówi Małysz Sebastianowi Szczęsnemu, specjalnemu wysłannikowi RMF do Kuusamo.

23:50