Odwiedziliśmy ich w lutym, kiedy Irlandia szykowała się do przyjęcia zespołów, które miały zagrać na Euro. Później przyszedł pierwszy lockdown spowodowany pandemią. Mimo to rozwijali się. Dziś to znana w Irlandii i w Polsce piłkarska szkółka, szkoląca młodych piłkarzy pochodzących z Polski. Zakładał ją m.in. były reprezentant Polski Mariusz Kukiełka. Teraz sprawdzamy, co jesienią słychać w Akademii Polskie Orły.

Wpadliśmy na pomysł z Arturem Kaźmierczakiem, który jest menadżerem akademii, aby zrobić coś dla polskich dzieciaków, które mieszkają w Dublinie. Narodził się pomysł otwarcia akademii. Od słowa do czynu: akademia funkcjonuje już półtora miesiąca. Mamy ponad pięćdziesięcioro dzieciaków, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Trenujemy na boiskach pod dachem ze względu na irlandzką pogodę. Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do treningu - mówi nam Mariusz Kukiełka.

Sprawdź również materiał z naszych odwiedzin w lutym: Piłkarska szkółka w Dublinie: Chcemy wychować reprezentanta Polski

Opracowanie: