Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Gruzją 1:0 w towarzyskim meczu, który odbył się w Lubinie. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 36. minucie spotkania Jakub Błaszczykowski.

W podstawowej "jedenastce" reprezentacji Polski znalazł się Eugen Polanski. Dla piłkarza FSV Mainz to debiut w biało-czerwonych barwach. Kadra Franciszka Smudy rozpoczęła spotkanie w Lubinie w składzie: Wojciech Szczęsny - Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Arkadiusz Głowacki, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Eugen Polanski, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski, Ludovic Obraniak - Robert Lewandowski.

Polacy dość szybko osiągnęli w meczu przewagę, ale w pierwszej połowie udało im się zdobyć tylko jedną bramkę. W 36. minucie dwójkową akcję rozegrali zawodnicy Borussii Dortmund. Błaszczykowski wbiegł w pole karne, podał do Lewandowskiego, ten oddał piłkę i pomocnik pewnie pokonał bramkarza Gruzji.

Druga część meczu rozpoczęła się od dwóch strzałów Lewandowskiego. Najpierw napastnik Borussii Dortmund uderzył obok bramki, a po chwili strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć Giorgiego Lorię. Trzecia próba Lewandowskiego powinna zakończyć się bramką. Polski napastnik dostał prostopadłą piłkę na wolne pole i widząc, że w sukurs nie idzie mu żaden z partnerów, postanowił przelobować Lorię. Piłka minęła bramkę o dobrych kilka metrów. 23-letniego piłkarza pół godziny przed końcem meczu zmienił Paweł Brożek, który wyróżnił się tylko nieczystym uderzeniem z dystansu. Polacy częściej byli przy piłce, ale to Gruzini mieli bardziej klarowne sytuacje do strzelenia bramki. W 61. minucie sytuację sam na sam ze Szczęsnym przegrał Martsvaladze, a w samej końcówce kąśliwy strzał Kvirkvelii golkiper Arsenalu sparował na rzut rożny.

Podstawowe składy drużyn

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 3-Grzegorz Wojtkowiak, 19-Tomasz Jodłowiec, 13-Arkadiusz Głowacki, 2-Jakub Wawrzyniak - 16-Jakub Błaszczykowski, 7-Eugen Polanski, 11-Rafał Murawski, 18-Adrian Mierzejewski, 10-Ludovic Obraniak - 9-Robert Lewandowski.

Gruzja: 1-Giorgi Loria - 2- Ucza Łobżanidze, 3-Akaki Czubutia, 5-Aleksandre Amisułaszwili, 4-Kacha Kaładze - 6-Dżaba Kankawa, 10-Lewan Kobiaszwili, 8-Szota Grigałaszwili, 9-David Targamadze - 7-Otar Marcwaladze, 11-Władimir Dwaliszwili.