Pięciu kandydatów, którzy we wtorek zgłosili chęć udziału w wyborach na prezesa PZPN, uzyskało potrzebne rekomendacje. Związek dziś oficjalnie zatwierdził ich kandydatury. Z kolei obradujący zarząd PZPN przeniósł mecz z RPA z Bydgoszczy do Warszawy.

W wyborach wezmą udział Stefan Antkowiak (szef Wielkopolskie ZPN), Zbigniew Boniek (były piłkarz, biznesmen), Roman Kosecki (były piłkarz, poseł PO), Zdzisław Kręcina (były sekretarz generalny PZPN) i Edward Potok (prezes łódzkiego ZPN).

Głosowanie odbędzie się 26 października. Prawo głosu będzie miał 118 delegatów. 60 z nich reprezentuje struktury PZPN, 50 kluby Ekstraklasy i I Ligi. Trzech przedstawicieli deleguje Stowarzyszenie Trenerów Piłki Nożnej, po dwóch futbol kobiecy i futsal, a jednego środowisko sędziowskie.

Niestety dziennikarze nie dowiedzieli się od PZPN-u ile rekomendacji zdobyli oficjalnie kandydaci na fotel prezesa. Nie jest to tajne, ale nie będziemy ujawniać tych danych, ponieważ nie ma to znaczenia dla przebiegu wyborów - powiedział sekretarz generalny PZPN Waldemar Baryło.Mecz z RPA w Warszawie

Zarząd PZPN przeniósł dziś mecz z drużyną RPA z Bydgoszczy na Stadion Narodowy w Warszawie. Jak podkreślono w komunikacie, zmiana miejsca meczu na stolicę nastąpiła z przyczyn niezależnych od PZPN. We wtorek wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes odmówiła wydania zgody na przeprowadzenie tej imprezy ze względu na negatywne opinie policji i straży pożarnej na temat stanu bydgoskiego stadionu. Ponieważ wcześniej rozpoczęto sprzedaż biletów, osoby, które nabyły już wejściówki będą miały możliwość ich zamiany albo otrzymają zwrot pieniędzy.

PZPN poinformował również, że ceny biletów na spotkanie z RPA wahać się będą od 25 do 75 złotych.

Ten mecz ma stanowić próbę generalną reprezentacji trenera Waldemara Fornalika przed czekającym ją 16 października pojedynkiem z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. To spotkanie również zostanie rozegrane na Stadionie Narodowym.

Zarząd PZPN zdecydował też, że zaplanowany na 14 listopada towarzyski mecz z Urugwajem odbędzie się na PGE Arena w Gdańsku.