Brazylijczyk Rubens Barrichello wygrał Grand Prix Niemiec - kolejną eliminację samochodowych mistrzostw świata Formuły I. Drugie miejsce zajął Fin Mika Hakkinen, a trzecie Brytyjczyk David Coulthard.

Dla Barichello było to pierwsze zwycięstwo w ośmioletniej karierze w Formule I. Na uwagę zasługuje fakt, że do wyścigu wystartował dopiero z 18. pozycji.

Tor w Hockenheim okazał się pechowy dla prowdzącego w klasyfikacji generalnej Grand Prox Niemca Michaela Schumachera. Ku rozpaczy miejscowych kibiców, zakończył on rywalizację już na pierwszym okrążeniu. Z czterech ostatnich wyścigów Schumacher nie ukończył trzech i jego przewaga nad Hakkinenem i Coulthardem skurczyła się do zaledwie dwóch punktów.

Do zakończenia Grand Prix pozostało jeszcze 6 wyścigów. Kolejny odbędzie się 13 sierpnia na węgierskim torze Hungaroring.