Po długiej chorobie zmarł Artur Komisarek, były kolarski wicemistrz Polski na torze oraz złoty medalista Mistrzostw Polski juniorów i młodzików. Sportowiec miał 23 lata. Przegrał walkę z ziarnicą.

Zmarły dziś kolarz przez kilka lat zmagał się z nowotworem. W leczeniu pomagało mu całe środowisko kolarskie, które m.in. zbierało pieniądze i organizowało licytacje pamiątek.

Artur Komisarek rozpoczynał swoją kolarską karierę w klubie Panorama Chrabąszcze Nowogard w wieku 12 lat. Już w pierwszych zawodach potwierdził olbrzymi talent, wyprzedzając swoich rówieśników. Był jednym z najlepszych młodzików w kraju.

Największe sukcesy Komisarek odniósł w 2008 roku, kiedy zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w madisonie w kategorii elita, w wieku zaledwie 18 lat. W tamtym sezonie został także mistrzem Polski juniorów w scratchu, wicemistrzem w wyścigu punktowym i wygrał etap w wyścigu dla juniorów Tour de La Region Lodz. Po tych sukcesach otrzymał propozycję startów we Francji, ale na przeszkodzie stanęła ciężka choroba.