Niemiec Nico Rosberg z teamu Mercedes był najszybszy na obu dzisiejszych treningach przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Monako. Na ulicznym torze w Monte Carlo słabiej wypadł broniący mistrzowskiego tytułu Sebastian Vettel. Niemiec zajął 10. i 9. miejsce.

W sesji przedpołudniowej Rosberg uzyskał czas 1.16,195. O 0,087 sekundy wyprzedził Hiszpana Fernando Alonso z Ferrari i o 0,185 sekundy Francuza Romaina Grosjeana (Lotus).

Niemiec jeszcze szybciej pojechał na drugim treningu, gdy pokonał okrążenie w 1.14,759. Był lepszy od kolegi z teamu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona o 0,318 sekundy. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Alonso, tracąc do Rosberga 0,437 sekundy.

Dopiero na dziesiątej i dziewiątej pozycji znalazł mistrz świata Sebastian Vettel z Red Bulla. Niemiec jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej. Zdobył dotychczas 89 punktów. Drugi jest Fin Kimi Raikkonen (Lotus-Renault), który traci do niego cztery punkty, a trzeci Hiszpan Fernando Alonso, mający o 17 "oczek" mniej od Vettela.

Wyścig w Monte Carlo rozpocznie się w niedzielę o godz. 14. Rok temu wygrał tam Mark Webber (Red Bull).