"Nie planuję starów w najbliższych tygodniach. Nie wiem dokładnie, jak długo ta przerwa będzie potrwa, ale jest pewne, że moje ciało potrzebuje odpoczynku" - oświadczył tenisista Andy Murray. Mistrz olimpijski na korty wróci na początku maja w Madrycie.

Andy Murray, który jesienią przeszedł operację pleców, pierwsze trzy miesiące roku miał bardzo intensywne. W grudniu zagrał w Dausze, potem w Australian Open, w Rotterdamie, Acapulco, Indian Wells i Miami oraz na początku kwietnia w meczach Pucharu Davisa w reprezentacji Wielkiej Brytanii.

Tenisista ogłosił, że podczas przerwy będzie nie tylko odpoczywał, ale też szukał nowego trenera. Z dotychczasowym - Ivanem Lendlem - Szkot rozstał się w połowie marca. Będę rozmawiał z wszystkimi chłopakami, z którymi pracuję, bo nowy trener musi nie tylko dobrze rozumieć mnie, ale i cały sztab. Jest wiele czynników, które decydują o wyborze szkoleniowca. Mam nadzieję, że przed French Open znajdę go, ale nie chcę dokonywać wyboru zbyt szybko, by nie popełnić błędu - stwierdził 26-latek. 

(mn)