Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski odpadli w 1/8 finału slalomu równoległego podczas snowboardowych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Pozostali Polacy nie przebrnęli eliminacji.

Dziewiąta w eliminacjach Król przegrała o 0,28 s Austriaczką Claudią Riegler. Natomiast 15. Kwiatkowski był wolniejszy od Austriaka Fabiana Obmanna o 1,12 s.

17. miejsce w eliminacjach zajął Michał Nowaczyk. Debiutujące w MŚ Olimpia KwiatkowskaMaria Chyc uplasowały się natomiast, odpowiednio, na 26. i 27. pozycji.

W niedzielę w Bakuriani Kwiatkowski zdobył złoty medal w slalomie gigancie równoległym, a Król stanęła na najniższym stopniu podium. W środę czeka ich jeszcze rywalizacja w drużynowym slalomie równoległym.