W nowym kontrakcie Lionela Messiego z FC Barceloną jest zapis, że w przypadku ogłoszenia przez Katalonię niepodległości Argentyńczyk mógłby być dalej piłkarzem Barcy tylko w przypadku gry ekipy w czterech najsilniejszych ligach Europy: hiszpańskiej, angielskiej, niemieckiej lub francuskiej - informuje dziennik El Mundo. W innym wypadku Messi będzie mógł odejść i zmienić klub za darmo.

Do tej pory znana była jedynie klauzula wykupu Argentyńczyka z "Dumy Katalonii", która wynosi 700 milionów euro, ale zawodnik Barcelony będzie mógł opuścić klub również po uzyskaniu niepodległości przez Katalonię. Wspomniany zapis stanowi, że Messi ma możliwość odejścia z zespołu za darmo, jeśli ten po separacji regionu nie znajdzie miejsca w czołowej lidze europejskiej.

Hiszpański dziennik informuje, iż sytuacja polityczna mocno interesuje piłkarza. Argentyńczyk chce grać z najlepszymi drużynami na świecie, dlatego nie wyobraża sobie występów poza czołowymi ligami w Europie. Między innymi z tego powodu negocjacje w sprawie nowej umowy trwały tak długo.

Argentyńczyk jest najbardziej utytułowanym graczem w historii Barcelony. Łącznie zdobył z Dumą Katalonii 8 mistrzostw Hiszpanii, 4 puchary Ligi Mistrzów, 5 Pucharów Króla, 7 Superpucharów Hiszpanii, 3 Superpuchary Europy i 3 klubowe mistrzostwa świata. Jest również najlepszym strzelcem w historii klubu oraz ligi hiszpańskiej.

(m)