Kolejna odsłona piłkarskiej Ligi Narodów. W niedzielę Polacy walczyli z Włochami w Reggio Emilia. Mecz rozpoczął się o godz. 20:45. Włosi mimo, że grali mocno osłabieni, to już w 27. minucie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyli z Polską 2:0. W 77. minucie czerwoną kartkę otrzymał Jacek Góralski.

Polska przegrała z Włochami 0:2 (0:1) w meczu grupy A1 piłkarskiej Ligi Narodów w Reggio Emilia. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jorginho z rzutu karnego i Domenico Berardi. Od 77. minuty biało-czerwoni grali w dziesiątkę, czerwoną kartką został ukarany Jacek Góralski.

Włochy - Polska 2:0 (1:0)

Bramki: Jorginho (27-karny), Domenico Berardi (83)

Czerwona kartka: Jacek Góralski (Polska, 77 - za drugą żółtą)

Sędzia: Clement Turpin (Francja).

Mecz bez udziału publiczności.

Składy:

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 18-Bartosz Bereszyński, 15-Kamil Glik, 5-Jan Bednarek, 16-Arkadiusz Reca - 19-Sebastian Szymański, 10-Grzegorz Krychowiak, 8-Karol Linetty, 17-Jakub Moder, 21-Kamil Jóźwiak - 9-Robert Lewandowski (kapitan).

Włochy: 21-Gianluigi Donnarumma - 16-Alessandro Florenzi (kapitan), 15-Francesco Acerbi, 19-Alessandro Bastoni, 3-Emerson - 18-Nicolo Barella, 8-Jorginho, 5-Manuel Locatelli - 20-Federico Bernardeschi, 9-Andrea Belotti, 10-Lorenzo Insigne.

Opiekunem kadry Włoch był podczas spotkania Alberico Evani. Selekcjoner Italii Roberto Mancini nie prowadził swojej drużyny, ponieważ 6 listopada poinformowano o jego pozytywnym wyniku testu na Covid-19. Mancini wciąż przebywa w izolacji domowej w Rzymie. Evani zastępował go już w środowym towarzyskim meczu z Estonią (4:0).

Jakub Moder, Kamil Jóźwiak i Karol Linetty wystąpili w podstawowym składzie polskiej reprezentacji. Dla kapitana Roberta Lewandowskiego był to 115. występ w narodowych barwach. Lewandowski jest zdecydowanym liderem klasyfikacji wszech czasów pod względem meczów (i bramek) w piłkarskiej reprezentacji Polski. Kamil Glik grał z kolei po raz 78., a Grzegorz Krychowiak po raz 74. w kadrze narodowej.

Z powodu żółtych kartek pauzował Mateusz Klich.

Miesiąc temu biało-czerwoni zremisowali z Italią w Gdańsku 0:0.

Mimo kłopotów Włochów trener biało-czerwonych Jerzy Brzęczek spodziewał się trudnego meczu.

Życzę nieobecnym jak najszybszego powrotu do zdrowia, bo to teraz najważniejsze. Włosi mają kadrę z dużym potencjałem i wiemy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie, nawet gdy nie zagrają najlepsi zawodnicy - stwierdził.

Holendrzy pokonali Bośniaków

Po meczu z Italią biało-czerwonych czeka jeszcze spotkanie 18 listopada w Chorzowie z Holandią.

Reprezentanci państwa ze stolicą w Amsterdamie natomiast pokonali dziś Bośnię i Hercegowinę 3:1 (2:0) w meczu grupy 1 Dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów. Wynik ten oznacza, że drużyna z Bałkanów spadnie do Dywizji B.

Holandia - Bośnia i Hercegowina 3:1 (2:0).

Bramki: dla Holandii - Georginio Wijnaldum (6, 14), Memphis Depay (55); dla Bośni - Smail Prevljak (63).

Sędzia: Francois Letexier (Francja).

Turniej z udziałem czterech najlepszych drużyn najwyższej dywizji odbędzie się w październiku 2021 roku. Polska, w przypadku zwycięstwa w grupie A1, będzie gospodarzem imprezy.