Mecz Portugalia - Polska to ostatnie spotkanie drużyny Jerzego Brzęczka w dywizji A Ligi Narodów. W spotkaniu nie zagrają kontuzjowani Robert Lewandowski i Artur Jędrzejczyk. Początek meczu o 20.45.

Mecz Portugalia - Polska to ostatnie spotkanie drużyny Jerzego Brzęczka w dywizji A Ligi Narodów. W spotkaniu nie zagrają kontuzjowani Robert Lewandowski i Artur Jędrzejczyk. Początek meczu o 20.45.
Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny, podczas treningu kadry, 16 bm. w Gdańsku. /Jan Dzban /PAP

Reprezentacja Polski kończy zmagania w Lidze Narodów UEFA. To, że nasza drużyna spadnie z dywizji A jest już pewne: biało-czerwoni zajmą ostatnie miejsce w grupie 3. Przypomnijmy, na inaugurację rozgrywek Polacy zremisowali 1:1 z Włochami, a później przegrali z Portugalią 2:3 i Włochami u siebie 0:1.

Oczywiście nie oznacza to, że mecz Portugalia - Polska jest spotkaniem bez znaczenia. Jest bardzo ważny w kontekście rozstawienia przed losowaniem eliminacji mistrzostw Europy 2020. Jeśli Polacy wygrają (a Niemcy nie pokonają Holendrów) , to zagwarantują sobie miejsce w pierwszym koszyku, gdzie znajdzie się 10 drużyn.

W tej chwili osiem zespołów ma już zagwarantowane rozstawienie. O miejsce walczą jeszcze Niemcy i Polska.

Mecz Portugalia - Polska bez Lewandowskiego

Mecz Ligi Narodów z Portugalią będzie pierwszym od ponad pięciu lat spotkaniem o punkty, w którym reprezentacja Polski będzie musiała radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego.

W meczu z Portugalią oprócz kontuzjowanego kapitana drużyny zabraknie także Artura Jędrzejczyka, który w powodu problemów z lewym stawem skokowym nie zagrał już w ubiegłotygodniowym meczu przeciwko Czechom. Starcie z Czechami było piątym meczem bez zwycięstwa pod wodzą trenera Jerzego Brzęczka.

Gdzie ogladać spotkanie Portugalia - Polska

Mecz Portugalia - Polska rozegrany zostanie we wtorek w Guimaraes - początek o 20.45. Transmisja będzie dostępna na trzech kanałach: Polsat Sport, TVP Sport i TVP 1.

Transmisja spotkania będzie dostępna także w internecie - na stronie sport.tvp.pl. w aplikacji mobilnej, a płatny w serwisie Ipla.pl.