Zarząd klubu KGHM Zagłębie Lubin w poniedziałek po ligowej porażce ze Śląskiem Wrocław (1-0) podjął decyzje o zwolnieniu dotychczasowego trenera Piotra Stokowca. Dzisiaj klub potwierdził, że nowym szkoleniowcem „Miedziowych” został były reprezentant Polski - Mariusz Lewandowski.


Dla Mariusza Lewandowskiego jest to powrót do klubu z Lubina. To właśnie tutaj zaczynał swoją piłkarską przygodę. 

Z Zagłębia trafił do Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, by następnie przenieść się do ukraińskiego Szachtaru Donieck, z którym zdobył między innymi Puchar UEFA (dzisiejsza Liga Europy). 

Lewandowski zakończył karierę piłkarską w PFK  Sewastopol. Na swoim koncie ma również 66 występów w reprezentacji Polski, gdzie był podstawowym obrońcą na Mistrzostwach Świata w 2006, a także Mistrzostwach Europy w 2008 roku.

Jestem przekonany, że dam sobie radę. Kiedy wyjeżdżałem 15 lat temu do ligi ukraińskiej, też niektórzy mówili mi, co ty robisz. Teraz jest podobnie. Ja lubię wyzwania i się ich nie boję. Zaczyna się nowy etap w moim życiu. Mam wiedzę, którą nabyłem jako piłkarz i chcę ją teraz przekazać piłkarzom. Mam pomysł na tę drużynę i będę to realizował - powiedział podczas oficjalnej prezentacji Lewandowski.

Jak przyznał prezes klubu Robert Sadowski, Lewandowski był pierwszym kandydatem do zastąpienia Stokowca. Cieszę się, że od razu udało się porozumieć i nie było przeskakiwania kolejnych nazwisk na liście. Szybko się porozumieliśmy - dodał.

Lewandowski w roli trenera zadebiutuje już jutro przeciwko Koronie Kielce w meczu rewanżowym ćwierćfinału Pucharu Polski.

pb