Maja Kuczyńska została wicemistrzynią świata w indoor skydivingu - lataniu w tunelu aerodynamicznym. W konkurencji "freestyle" 17-letnia Polka przegrała tylko z Rosjaninem Leonidem Wołkowem.

Najważniejsza impreza sezonu odbywała się w Laval, na przedmieściach Montrealu. To drugie mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. W poprzednich w Pradze dwa lata temu Kuczyńska była druga wśród juniorów.

W konkurencji "freestyle" kobiety rywalizują razem z mężczyznami. Zawodnicy dwukrotnie prezentowali się w programie obowiązkowym i pięciokrotnie w dowolnym.

W Kanadzie walka o medale rozgrywała się w lataniu w formacji (4-Way i Vertical), w konkurencjach dynamic (4-Way, 2-Way) oraz w freestyle'u. W sumie wystąpiło 17 reprezentantów Polski.

Program dowolny ćwiczę od dawna, ale oczywiście wciąż można znaleźć rzeczy do poprawy. Jestem typem sportowca, który nigdy nie jest zadowolony. Będzie dużo nowych ewolucji, np. śruba, gdzie robię półtora obrotu do tyłu, a potem półtora do przodu bez przerwy, będzie mniej elementów artystycznych, więcej technicznych. Poziom trudności znacznie poszedł w górę - mówiła Maja Kuczyńska przed wylotem na mistrzostwa.


(mn)