We wtorek piłkarze Lecha Poznań rozpoczną walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W meczu 2. rundy kwalifikacji zmierzą się na wyjeździe z FK Sarajewo. Mistrz Polski, by osiągnąć cel, oprócz bośniackiego zespołu musi wyeliminować jeszcze dwóch rywali. "Nie będzie to łatwy mecz" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Maciej Skorża, trener Lecha. Początek spotkania o godz. 21.00.

Adam Górczewski: FK Sarajewo to rywal ze słabszej ligi, ale z dużymi ambicjami i bogatym właścicielem. Jak wygrać spotkanie, w którym Lech jest faworytem, a mecz łatwy nie będzie?

Maciej Skorża: Na pewno nie będzie to łatwy mecz. Sarajewo to drużyna, która ma w składzie wielu piłkarzy, którzy grali w dobrych europejskich klubach. Drużyna na naprawdę wysokim poziomie. To losowanie, jak na pierwszy mecz, od razu powoduje, że musimy być w bardzo dobrej formie, bardzo dobrej dyspozycji i grać od pierwszej minuty na najwyższych obrotach, bo Bośniacy na pewno zmuszą nas do maksymalnego wysiłku. Nie zamierzamy ich lekceważyć, nie zamierzamy się też ich bać. Po prostu jedziemy, żeby przywieźć jak najlepszy rezultat, strzelać bramki - to jest bardzo ważne. I przy zachowaniu odpowiedniej dyscypliny taktycznej wierzę, że jesteśmy w stanie osiągnąć tam bardzo dobry wynik.

Taka dyscyplina jak w meczu z Legią wystarczy? (10 lipca Lech wygrał w Legią w meczu o Superpuchar 3:1 - red.)

To się okaże. Jesteśmy w podobnej sytuacji, nasi rywale też nie grają w tej chwili ligi i są w okresie przygotowawczym. Swoją ligę zaczynają nawet tydzień później niż my. Liczę na to, że ten mecz w Superpucharze pomógł nam na tyle, że będziemy bardziej pewni siebie, że będziemy dobrze zorganizowani i w tym aspekcie organizacji gry to my będziemy lepsi od naszego rywala.

Mecz na Bałkanach... To będzie ostra gra?

Na pewno tak. Analizując przeciwnika bazowaliśmy przede wszystkim na meczach z poprzedniego sezonu, ale musimy pamiętać, że wielu nowych piłkarzy doszło do tej drużyny. Niektórzy w ostatnich dniach i nawet nie grali w sparingach. W pewnym sensie to w jakim składzie wyjdzie FK Sarajewo będzie dla nas pewną niewiadomą, ale przede wszystkim w tym pierwszym meczu musimy patrzeć na siebie, na naszą postawę, na naszą organizację gry, na uważną grę, bo tutaj każda bramka w tą czy tamtą stronę może decydować o wyniku.