Manchester United w poniedziałkowym meczu 34. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej pokonał na własnym boisku Aston Villę 3:0 i po raz 20. w historii zapewnił sobie mistrzostwo kraju. Klasycznym hattrickiem popisał się Holender Robin van Persie.

W niedzielę lokalny rywal "Czerwonych Diabłów" - Manchester City przegrał na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur (1:3). Podopieczni Aleksa Fergusona wykorzystali tę okazję i powiększyli przewagę do 16 punktów.

W poniedziałek wysoką formę potwierdził van Persie, który trafił do siatki już w drugiej minucie. Niespełna kwadrans później Wayne Rooney popisał się długim podaniem, a Holender kapitalnym strzałem z powietrza zdobył jedną z najładniejszych bramek w tym sezonie. Wynik spotkania ustalił już w 33. minucie, kiedy - podobnie jak przy pierwszym trafieniu - asystą popisał się Ryan Giggs.

Jest to 13. mistrzostwo Anglii Fergusona w roli szkoleniowca Manchesteru United. Dla Szkota to również 49. tytuł w pracy trenerskiej.