Paweł Wereckij z Doniecka wśród mężczyzn i Katarzyna Golba z Mielca wygrali Mini Marathon o Puchar RMF FM w Katowicach. Na Placu Słonecznym zakończyła się ceremonia dekoracji zwycięzców. Puchary i nagrody wręczał dziennikarz RMF FM Marcin Buczek.

Na Placu Słonecznym w Katowicach był tłum uśmiechniętych ludzi w żółtych koszulkach, którzy mijali linię mety. Oczywiście najszczęśliwsi są zwycięzcy: Paweł Wereckij i Katarzyna Golba.

To był trudny bieg, trasa była odrobinę dłuższa niż się spodziewałem, ale ostatecznie wszystko wyszło super. Startowałem już w Waszym biegu w Krakowie, ale tam byłem drugi. Dziś w końcu udało się wygrać, więc jestem bardzo zadowolony - powiedział nam Paweł Wereckij z Doniecka - zwycięzca mini maratonu o Puchar RMF FM.

Katarzyna Golba z Mielca - najszybsza kobieta w mini maratonie o Puchar RMF FM przyznała: Bieg był bardzo szybki, co mi sprawiło trochę trudności, bo na co dzień uprawiam chód sportowy. Tam mam do czynienia z dużo niższymi prędkościami i dużo dłuższymi dystansami. Tutaj w Katowicach było bardzo fajnie. To, co szczególnie mi się podobało, to fakt, że wszyscy startowaliśmy w takich samych koszulkach. Na zawodach często bywa tak, że uczestnicy porównują kto ma lepszy sprzęt. I niektórzy wstydzą się startować, bo nie mają markowej odzieży. W Waszym biegu nie było takiego problemu. Dzięki żółtym koszulkom RMF FM czułam wspólnotę z innymi startującymi. I na ile udało mi się zaobserwować w czasie biegu, wyglądało to naprawdę fajnie.

Siergiej Rybak z Winnicy - drugi w mini maratonie o Puchar RMF FM powiedział, że chętnie przyjeżdżamy startować do Polski. Na Ukrainie nie ma takich biegów i takiej atmosfery, a my chcemy czerpać przyjemność ze startów. Ten sobotni to było prawdziwe święto dla wszystkich biegaczy. Znakomita atmosfera, żółte koszulki świecące w słońcu, po prostu super impreza. Serdeczne podziękowania dla RMF FM i miasta Katowice - dodał.

Wyniki mini maratonu o Puchar RMF FM:

1. Paweł Wereckij z Doniecka - 12:57

2. Siergiej Rybak z Winnicy - 13:01

3. Dawid Malina z Rybnika - 13:44

4. Arkadiusz Karads z Siemianowic Śląskich - 14:39

5. Jacek Seweryn z Mysłowic - 14:58

Klasyfikacja kobiet (w nawiasie miejsce w generalce):

1. (11) Katarzyna Golba z Mielca - 15:38

2. (13) Patrycja Włodarczyk z Jaworzna - 15:52

3. (24) Monika Bielińska z Przyszowic - 16:43

4. (34) Katarzyna Cygan z Katowic - 17:07

5. (52) Sara Tytko z Bytomia - 17:51

Wygranymi są wszyscy, którzy w sobotnie przedpołudnie przebiegli ponad 4 kilometry.

Oryginalnych biegaczy nie brakowało. Byli panowie biegnący z synami na plecach, byli tacy, którzy biegi z dziećmi w wózkach, inni zabrali swoje psy.

To nie koniec sportowych emocji...

W niedzielę 7. PKO Silesia Maraton ruszy o 9.00. Półtorej godziny później na starcie ustawią się ci, którzy na ponad 40-kilometrowy bieg nie są gotowi. Dla nich przygotowano coś o tylko nieco mniejszej skali trudności czyli Silesia Półmarathon.

Silesia Maraton na biegowej mapie Polski zadebiutował w 2009 roku i stał się największą biegową imprezą na Śląsku. Trasa biegu na przestrzeni lat się zmieniała. Biegacze docierali do Siemianowic Śląskich, Mysłowic czy Chorzowa. Pomysłodawcą całego biegowego zamieszania na Śląsku był Bohdan Witwicki - biegacz, promotor aktywności fizycznej i sportu, prezes fundacji Silesia Pro Active. Do dziś to właśnie on odpowiada za organizację maratonu.

Przed rokiem w Silesia Marathonie triumfował Rafał Czarnecki z czasem 02:35:58. Wśród kobiet triumfowała Patrycja Włodarczyk. Jej rezultat to 2 godziny 57 minut i 58 sekund.

4 października 2015 r. /niedziela/

godz. 6.30 - 7.30 - Biuro Zawodów - odbiór pakietów startowych maratonu

godz. 6.30 - 9.30 - Biuro Zawodów - odbiór pakietów startowych półmaratonu

godz. 8.00 - Oficjalne otwarcie zawodów

godz. 8.20 - Wspólna rozgrzewka

godz. 8.45 - Ustawienie zawodników na starcie

godz. 8.49 - Przywitanie zawodników, uroczyste otwarcie zawodów

godz. 9.00 - Start Silesia Marathon

godz. 9.10 - zamknięcie linii startu

godz. 10.10 - Ustawienie zawodników półmaratonu na starcie

godz. 10.30 - Start Silesia Półmaraton

godz. 11.00 - 13.30 Biegi dla dzieci - "Gonitwa Frugo"

ok. godz. 11.10 - finisz pierwszego zawodnika Silesia Marathon 2015

godz. 14.30 - Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom

godz. 15.00 - Konkursy dla uczestników biegu

godz. 15.15 - Zakończenie biegu

Trasa biegu poprowadzona będzie ulicami Katowic, a jej dokładny przebieg zostanie zamieszczony na podstronie biegu www.silesiamarathon.pl.