Biało-czerwoni siatkarze polecieli rano do Francji. W weekend zagrają tam dwa kolejne spotkania w ramach Ligi Światowej. W porównaniu do meczów z Brazylią trener Andrea Anastasi nieco zmienił skład.

Do samolotu wsiedli libero Krzysztof Ignaczak i atakujący Jakub Jarosz. Zastąpili kontuzjowanego Dawida Konarskiego i Pawła Zatorskiego. "Po tygodniowej przerwie w rozgrywkach, czas na pierwsze wyjazdowe spotkania. Lecimy do Francji. Pobudka wcześnie rano - o godz 5. Całe szczęście, że Francja nie leży gdzieś daleko i nie czeka nas wspaniały lot interkontynentalny" - napisał na swoim blogu Ignaczak.

Polacy na razie mają na swoim koncie dwie porażki z Canarinhos (w Warszawie 1:3 i w Łodzi 2:3). Na kolejne porażki nie możemy sobie pozwolić, jeśli chcemy zagrać na turnieju finałowym. Po meczach z Brazylią Polacy szlifowali formę w Spale i teraz ma przynieść to efekty, szczególnie, że kalendarz gier jest naprawdę bogaty.

W kolejne weekendy zmierzą się z zespołami Argentyny (Bydgoszcz i Gdańsk), USA (Katowice i Wrocław) oraz Bułgarii (Warna). Awans do turnieju finałowego LŚ w argentyńskiej Mar del Placie (17-21 lipca) z grupy A wywalczą dwie najlepsze drużyny, oprócz gospodarzy.

Na razie w naszej grupie zdecydowanie prowadzi Brazylia, która rozegrała już 4 spotkania i wszystkie wygrała (oprócz Polski pokonała także 2 razy Argentynę). Francuzi podobnie jak my mają na koncie same porażki, ale za to już cztery. Z Bułgarią przegrali 2:3 i 0:3, a ze Stanami Zjednoczonymi 0:3 i 2:3.

Mecze Francja-Polska w piątek o 20.00 w Rouen i w niedzielę o 18.00 w Tuluzie.

Skład reprezentacji Polski na mecze z Francją:
rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga
atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz
przyjmujący: Michał Ruciak, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek
środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona
libero: Krzysztof Ignaczak