Do składu reprezentacji Polski w siatkówce, przygotowującej się do pierwszego turnieju Ligi Światowej, dołączył 19-letni środkowy Jakub Kochanowski.

Do składu reprezentacji Polski w siatkówce, przygotowującej się do pierwszego turnieju Ligi Światowej, dołączył 19-letni środkowy Jakub Kochanowski.
Zawodnicy Indykpolu AZS Jan Hadrava, Jakub Kochanowski i Wojciech Włodarczyk /Tomasz Waszczuk /PAP

W związku z kontuzją Andrzeja Wrony do seniorskiej reprezentacji Polski dołączył Jakub Kochanowski - jeden z najciekawszych młodych polskich środkowych, mistrz świata i Europy kadetów oraz zeszłoroczny złoty medalista juniorskich mistrzostw Europy. Zawodnik AZS Olsztyn szykuje się z "Biało-czerwonymi" w Spale do pierwszego meczu Ligi Światowej we Włoszech.

Kilka tygodni temu w rozmowie z RMF FM mówił: Założyłem sobie, że chcę przepracować każdy dzień na sto procent. Jeśli to wystarczy, żeby gdzieś się załapać, to będę mega szczęśliwy. A jeśli nie wystarczy, to chcę później z czystym sumieniem wyjechać i wiedzieć, że zrobiłem wszystko, co mogłem.

Choć Kochanowski dołączył do pierwszego zespołu, to jak podaje PZPN, 19-latek cały czas jest przewidziany do udziału w mistrzostwach Europy juniorów, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca.

Polacy zainaugurują Ligę Światową turniejem we Włoskim Pesaro (2-4 czerwca), gdzie zmierzą się z gospodarzami oraz Iranem i Brazylią. Na drodze Biało-Czerwonym w tych rozgrywkach staną jeszcze Bułgarzy, Kanadyjczycy, Rosjanie i Amerykanie.

(j.)