Wkrótce rusza jedno z najbardziej różnorodnych wydarzeń biegowych w naszym kraju. Organizowany już po raz czwarty w Krynicy Festiwal Biegowy rusza 6 września i potrwa trzy dni. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać pakiet, upoważniający do zapisania się na dowolną liczbę startów oferowanych w programie!

A oto nasze pytanie konkursowe: Jakie biegi zostaną zorganizowane po raz pierwszy w czasie tegorocznego festiwalu biegowego? 

Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres fakty@rmf.fm z dopiskiem FESTIWAL BIEGOWY KONKURS.

Do rozdania mamy 18 pakietów startowych. Uprawniają one do zapisania się na dowolną liczbę biegów oferowanych w programie. Ponadto w pakiecie jest: koszulka techniczna, numer z chipem do pomiaru czasu, program festiwalu oraz materiały promocyjne i gadżety naszych partnerów.

Wszelkie informacje organizacyjne znajdziecie na stronie www.festiwalbiegowy.pl.

Impreza rusza po raz czwarty. Co w programie?

Zawodnicy trzydniowej imprezy mają do wyboru kilkanaście biegów o łącznej długości ponad 200 km - od mini maratonu dla dzieci i Giełdowej Mili, poprzez Życiową Dziesiątkę i Koral Maraton, aż do Biegu 7 Dolin czyli ultramaratonu na 100 km, wiodącego szlakami Beskidu Sądeckiego. 

W tym roku po raz pierwszy zostanie rozegramy Bieg Nocny na 7 km, Szybką trójkę na 3 km czy bieg na 1 km.

Dla najmocniejszych biegaczy jest nowa konkurencja - Iron Run, czyli biegowa wieloetapówka rozgrywana na zasadach biegu pościgowego.

W ciągu trzech dni biegacze wystartują w pięciu biegach o łącznej długości 60 kilometrów, a najciekawsze i najbardziej emocjonujące dla zawodników i kibiców będzie  to, że od drugiego etapu zawodnicy wybiegać będą na trasę z przewagą czasową uzyskaną we wcześniejszej rywalizacji. Zwycięzca, który uzyska najlepszy czas łączny we wszystkich pięciu biegach, otrzyma nagrodę w wysokości 15000 zł.

Panie będą mogły rywalizować w Iron Run for Women. Rośnie także pula nagród. W tym roku zostanie rozlosowany nie jeden, a dwa samochody - jeden trafi do uczestnika Koral Maratonu, a drugi do jednego z biegaczy, którzy ukończą Życiową Dziesiątkę. Wyjątkową atrakcją będą także Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich, które odbędą się na Jaworzynie Krynickiej. Będzie w nich uczestniczyć ponad 500 zawodników z około 40 krajów świata. Będzie to niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

https://www.festiwalbiegowy.pl