Piłkarze Celtiku Glasgow awansowali do Ligi Mistrzów. W decydującej rundzie eliminacji Szkoci wyeliminowali Szachtior Karaganda. Po porażce w Kazachstanie 0:2, wczoraj wygrali 3:0. Bramkę na wagę awansu zdobyli w 93. minucie spotkania. Do fazy grupowej awansowały także Real Sociedad, AC Milan, Viktoria Pilzno oraz Zenit St. Petersburg.

Jako pierwszy awans wywalczył sobie zespół z Rosji. Zenit był faworytem rewanżowego meczu z Pacos de Ferreira, bo w pierwszym meczu w Portugalii wygrał 4:1. Wczoraj Zenit także strzelił cztery gole, a rywalom pozwolił na dwie bramki. Rewanż był także formalnością dla Realu Sociedad. Przed tygodniem Hiszpanie pokonali w Lyonie Olympique 2:0. Wczoraj w San Sebastian powtórzyli ten wynik, a bohaterem meczu został strzelec dwóch goli Carlos Vela.

Najciekawiej zapowiadała się walka Milanu z PSV Eindhoven. Po remisie 1:1 w Holandii to Włosi mieli nieco większe szanse na awans, ale drużyna Philipa Cocu nie zamierzała składać broni. Milan zagrał jednak bardzo dobry mecz, wygrał 3:0 po dwóch golach Boatenga i jednym trafieniu Balotellego.

Najtrudniejsze zadanie stało przed Celtikiem, który przegrał w Astanie z Szachtiorem 0:2. Wielu ekspertów przewidywało sensacyjny awans drużyny z Kazachstanu, jednak Szkoci udowodnili, że potrafią walczyć do ostatniej minuty. I to dosłownie, bo James Forest zdobył bramkę na 3:0 w 93. minucie. Wcześniej dla Celtiku trafiali Commons i Samaras.

We wtorek awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów zapewniły sobie Steaua Bukareszt, która wyeliminowała warszawską Legię, a także Arsenal, Schalke Gelsenkirchen, Austria Wiedeń i FC Basel.