Festiwal Biegowy rozpoczyna się w piątek 5 września o godz. 12:00. Już zgłosiło się 9 tysięcy chętnych, a może być jeszcze więcej, bo listy startowe festiwalowych biegów będą zamykane na godzinę przed rozpoczęciem rywalizacji.

Zainteresowanie imprezą jest rekordowe.

"Zapisują się stali bywalcy biegowych tras, z którymi spotykamy się co weekend w całej Polsce, ale też osoby zupełnie nam nieznane. Na listach startowych są całe rodziny, a biegacze mają od 2 do 83 lat. Zgłosiło się też już ponad 3000 pań, a to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy odsetków w tej statystyce w skali całego kraju" - wylicza Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca i główny organizator PZU Festiwalu Biegowego.

Wśród najpopularniejszych konkurencji Festiwalu liderem jest ponownie Życiowa Dziesiątka. Na bieg z Krynicy do Muszyny na najpopularniejszym obecnie w kraju dystansie 10 km zapisało się już blisko 3000 osób.

Z kolei 100 km w Biegu 7 Dolin chce pokonać blisko 1200 osób - to drugi w hierarchii popularności bieg festiwalowy, jakkolwiek rangą jeden z najważniejszych - w Krynicy zostaną rozdane medale Mistrzostw Polski w Ultramaratońskim Biegu Górskim.

Z ponad tysięcznym zainteresowaniem spotkał się jeden z nowych biegów w programie festiwalu - półmaraton. Z klasycznym dystansem 42,195 km chce się zmierzyć ponad 800 osób

Szerokim zainteresowaniem biegaczy cieszą się także biegi krótkie - Minimaraton "Biegiem od Cukrzycy", Bieg Nocny, Bieg na Milę czy Bieg na 1 km (liczba osobostartów we wszystkich tych biegach przekroczyła 2200). Po festiwalowych górach na 66, 36 lub 4 km chce biegać ponad 1200 osób, a 600 maluchów zgłoszono do Biegów Deptaka, rozgrywanych na dystansach od 300 do 600m.

Sportowy weekend w krynickim uzdrowisku uzupełniają mistrzostwa Polski w Górskim Nordic Walking i wyścig MTB na Górze Parkowej.

mat. prasowy (j.)