Brazylijczyk Felipe Massa pojedzie w niedzielnym Grand Prix Australii w Melbourne, pierwszym wyścigu tegorocznego sezonu Formuły 1, w kasku z logo Michaela Schumachera. Niemiec pozostaje w śpiączce farmakologicznej po poważnym wypadku narciarskim.

Codziennie myślę o Michaelu. Ufam, że wszystko skończy się dobrze - powiedział Massa i zaprezentował na Instagramie zdjęcie kasku z inicjałami MS. Brazylijczyk jeździł razem z Schumacherem w teamie Ferrari.

Sportowiec odwiedził wcześniej w szpitalu w Grenoble pozostającego w śpiączce farmakologicznej siedmiokrotnego mistrza świata i zauważył, że "dał pewne reakcje ustami".

Sezon Formuły 1 rusza 16 marca. Massa będzie jeździł w barwach Williamsa z numerem 19. Tytułu broni Niemiec Sebastian Vettel z Red Bull Racing.

Jest wybudzany ze śpiączki farmakologicznej

45-letni Schumacher 29 grudnia podczas jazdy na nartach we Francji przewrócił się i uderzył głową w skałę. Mimo że miał kask, siła uderzenia była tak duża, że doznał poważnego urazu mózgu. W klinice w Grenoble przeszedł operację usunięcia krwiaka z mózgu. Od 30 stycznia trwa proces wybudzania go ze śpiączki farmakologicznej.

Niemiec siedem razy zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1 w latach 1994-95 oraz 2000-04. Karierę definitywnie zakończył w 2012 roku.

(MRod)