Reprezentacja polski siatkarzy wciąż jest bez zwycięstwa w tej edycji Ligi Światowej. Biało-czerwoni po raz drugi przegrali na wyjeździe z Francuzami 2:3 (21:25; 25:23; 20:25; 25:12; 13:15). Szanse na awans do Final Four w Argentynie są iluzoryczne.

PRZECZYTAJ ZAPIS RELACJI MINUTA PO MINUCIE!

Przed rozpoczęciem tego spotkania rozgrywający Łukasz Żygadło mówił, że trudna sytuacja w grupie może zmobilizować jego i kolegów z reprezentacji. Podopieczni trenera Anastasiego poprzednie zwycięstwo w meczu o stawkę odnieśli niespełna rok temu na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Na triumf musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

Podobnie jak w pierwszym meczu, o wszystkim decydował tie-break. Poprzednie sety na przemian wygrywali gospodarze oraz biało-czerwoni, Polacy popełniali sporo błędów w ataku, ale również "Trójkolorowi" grali bardzo nierówno. Piąta partia zaczęła się od dwupunktowego prowadzenia Francuzów. Nasi szybko wyrównali, ale przy zmianie stron minimalną przewagę znów mieli gospodarze i tłumy polskich kibiców obawiały się zaciętej i nerwowej końcówki. I rzeczywiście emocji nie brakowało do ostatniej piłki, tyle że w tej najważniejszej akcji to Francuzi z zimną krwią wykorzystali pierwszą szansę na wygrania spotkania.

Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają 28 czerwca w Bydgoszczy. Ich rywalem będzie reprezentacja Argentyny.