Dwóch piłkarzy reprezentacji Polski po meczu z Austrią jest kontuzjowanych – podał na Twitterze rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski. To Jan Bednarek i Piotr Zieliński.

Jak napisał Kwiatkowski, piłkarze przeszli odpowiednie badania. "Jan Bednarek i Piotrek Zieliński przeszli badania diagnostyczne po urazach odniesionych we wczorajszym meczu. Urazy, choć bolesne, nie okazały się poważne w skutkach. Sztab medyczny kadry czyni wszelkie starania, aby obaj zawodnicy byli gotowi do gry w niedzielę" - czytamy.

W czwartkowym meczu obaj zawodnicy grali w podstawowym składzie. Piotr Zieliński na początku drugiej połowy zaczął narzekać na ból pleców, kilkakrotnie był opatrywany przez sztab medyczny i w 59. minucie opuścił boisko i w jego miejsce pojawił się późniejszy strzelec bramki Krzysztof Piątek.

Jan Bednarek zagrał w całym meczu i na uraz zaczął narzekać dopiero po zakończeniu spotkania.

Na kłopoty - Krzysztof Piątek

Jedynego gola w stolicy Austrii zdobył dziewięć minut po wejściu na boisko z ławki rezerwowych Krzysztof Piątek (68.). Po niefortunnej interwencji bramkarza gospodarzy napastnik AC Milan posłał piłkę do pustej bramki głową.

Patrząc na ranking FIFA, Polacy mają za sobą najtrudniejszy mecz w eliminacjach. Austria jest w zestawieniu najwyżej sklasyfikowanym rywalem biało-czerwonych - zajmuje 23. pozycję, a Polska jest o trzy lokaty wyżej.

W tej grupie rywalizują także Macedonia Północna i Łotwa (3:1 w Skopje) oraz Izrael i Słowenia (1:1 w Hajfie).

W drugiej kolejce w niedzielę Polska zagra z Łotwą, Izrael podejmie Austrię, a Słowenia - Macedonię Północną.