Robert Lewandowski zdobył dwa gole dla Borussii Dortmund w finale towarzyskiego turnieju Liga Total Cup z Werderem Brema. W regulaminowym czasie gry (2x30 min.) było 3:3, a w rzutach karnych lepsza była drużyna z Bremy 5:4.

Spotkanie źle rozpoczęło się dla mistrzów Niemiec, ponieważ już po pięciu minutach przegrywali 0:2 po bramkach Niclasa Fullkruga i Mehmeta Ekici. Jednak zespół z Dortmundu zdołał wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Kontaktową bramkę zdobył pozyskany latem Marco Reus, a dwa gole w odstępie minuty strzelił Lewandowski.

W drugiej części spotkania wyrównał Aaron Hunt i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi byli piłkarze z Bremy.

Dzień wcześniej Werder wygrał w półfinale z Bayernem Monachium 4:2 w rzutach karnych. Z kolei Borussia pokonała HSV Hamburg 1:0 po trafieniu Jakuba Błaszczykowskiego i asyście Łukasza Piszczka.

Cała trójka Polaków z Borussii została powołana przez selekcjonera kadry biało-czerwonych Waldemara Fornalika na towarzyski mecz z Estonią - 15 sierpnia w Tallinie.