Piłkarz reprezentacji Polski Dariusz Dudka podpisał z Levante UD roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny sezon. "Wybrałem ofertę Levante, ponieważ była najbardziej konkretna. Miałem możliwość gry również w Rosji i Turcji, ale myślę, że ta opcja jest najlepsza" - stwierdził zawodnik.

Dudka pomyślnie przeszedł testy medyczne. Zapewniał, że czuje satysfakcję z perspektywy występów w hiszpańskiej ekstraklasie.

Defensywny pomocnik polskiej kadry ostatnio grał we francuskim AJ Auxerre, które w maju spadło do drugiej ligi. Przed mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie deklarował, że najchętniej przeniósłby się do Bundesligi. Poszukiwania nowego pracodawcy przeciągały się jednak i były zawodnik Amiki Wronki oraz Wisły Kraków zdecydował się przyjąć ofertę Levante, które w poprzednim sezonie zajęło szóste miejsce w Primera Division.

Dariusz Dudka urodził się 9 grudnia 1983 roku w Kostrzynie. Rozegrał 65 spotkań w kadrze narodowej. Jest członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. Swoją karierę rozpoczynał w zespole Celuloza Kostrzyn. W 1999 roku przeniósł się do Amiki Wronki. W polskiej ekstraklasie debiutował 15 kwietnia 2000 roku w spotkaniu Amiki z Ruchem Radzionków.