Rozstawiony z numerem czwartym Rafael Nadal wygrał turniej ATP Masters 1000 na twardych kortach w Cincinnati. W finale hiszpański tenisista pokonał Amerykanina Johna Isnera 7:6 (10-8), 7:6 (7-3).

To jego dziewiąty turniejowy triumf Hiszpana w tym sezonie, a 59. w całej karierze. Z Isnerem spotkał się po raz czwarty w historii - wszystkie pojedynki wygrał.

Niedzielny finał trwał godzinę i 55 minut. Leworęczny zawodnik z Majorki popisał się sześcioma asami, a słynący z mocnego serwisu Amerykanin - jedenastoma.

Tydzień wcześniej Nadal triumfował w innym turnieju rangi Masters 1000 - w Montrealu. W poniedziałek awansuje na drugie miejsce w rankingu ATP.

Isner też może mieć powody do zadowolenia, okazał się rewelacją turnieju w Cincinnati. Np. w ćwierćfinale wyeliminował lidera światowego rankingu Serba Novaka Djokovica.

W pierwszej rundzie w Cincinnati odpadł Jerzy Janowicz, a Łukasz Kubot nie przebrnął kwalifikacji. Zawodnicy ci dotarli razem do 1/8 finału debla. W kolejnej fazie rywalizacji wyeliminowani zostali Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.