W sobotę do gry po przerwie spowodowanej koronawirusem wróci niemiecka Bundesliga. Będzie to pierwsza z czołowych lig w Europie, która wznowi rozgrywki. Już w pierwszej po przerwie kolejce czeka nas hit. W „Die Mutter aller Derbys” czyli matce wszystkich derbów Borussia Dortmund zmierzy się z Schalke Gelsenkirchen. BVB do tego spotkania przystąpi jednak w mocno osłabionym składzie.

Wiele wskazuje na to, że w składzie Borussi na to spotkanie zabraknie Emre Cana i Axela Witsela. Obaj narzekają na urazy mięśniowe. Dla Luciena Favre - trenera Borussi - to spory kłopot, bo jak wylicza "Kicker" z 6 ostatnich meczów, gdy ta dwójka występowała w środku pola, BVB wygrała 5. Przegrała jedynie mecz Ligi Mistrzów z PSG.

Szwajcarski szkoleniowiec nie będzie mógł również skorzystać z usług Marco Reusa i Dana Axela Zagodou. Niemiec na początku maja sam podkreślał, że do powrotu na boisko po kontuzji potrzebuje jeszcze ok 2 lub 3 tygodni. W ostatnich dniach treningów nie ukończyli także Akanji, Hakimi, Schmelzer, Götze, a Jadon Sancho narzeka cały czas na problemy mięśniowe. Borussię w sobotę czeka bardzo ważne spotkanie. O 15:30 zmierzy się ona w derbach Zagłębia Ruhry z Schalke. Ten mecz przez wszystkich w Niemczech nazywany jest "matką wszystkich derbów". Odbędzie się on jednak przy pustych trybunach, podobnie jak inne mecze ligi niemieckiej.

Kontuzje nie omijają także lidera Bundesligi - Bayernu Monachium. W składzie Bawarczyków na niedzielne spotkanie z Unionem Berlin zabraknie Tolisso, Coutinho i Suele. Jak donoszą niemieckie media, Niemiec nie wznowił jeszcze treningów z zespołem i w najbliższym czasie będzie pracował indywidualnie w ośrodku treningowym.

Na pewno dobrą informacją dla Hansiego Flicka, szkoleniowca zespołu z Monachium, jest powrót do gry Roberta Lewandowskiego i Ivana Perisicia. Obaj zawodnicy po kontuzjach wrócili już do pełnego treningu. Występ Lewandowskiego od pierwszych minut w meczu przeciwko Unionowi w Berlinie jest niemal pewny. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Bundesliga wznawia rozgrywki. Przytaj, na jakich zasadach

Opracowanie: