Niemiecka ekstraklasa piłkarska otrzyma zgodę na wznowienie rozgrywek, prawdopodobnie od 15 maja - poinformował we wtorek Reuters, powołując się anonimowo na dwie osoby znające plan przygotowań do sezonu.

Data ewentualnego wznowienia rozgrywek powinna być znana 6 maja, po naradzie kanclerz Angeli Merkel z ministrami sportu poszczególnych landów.

Jak informuje Reuters, Bundesliga otrzyma zielone światło na wznowienie rywalizacji, prawdopodobnie od 15 maja, w ramach działań mających na celu dalsze złagodzenie przepisów dotyczących koronawirusa w tym kraju.

Mecze bez kibiców na stadionach

Według źródeł tej agencji, niemieckie kraje związkowe przed środową telekonferencją z kanclerz Merkel są zgodne co do ponownego startu rozgrywek. Mecze odbywałyby się w ściśle określonych warunkach, m.in. bez kibiców na stadionach.

Bundesliga byłaby zatem pierwszą z czołowych europejskich lig piłkarskich, która wznowiłaby sezon po wstrzymaniu z powodu koronawirusa. Na przeciwnym biegunie są Francja i Holandia, gdzie już podjęto decyzję o zakończeniu rywalizacji.

Zobacz również:

Jedynym europejskim krajem, w którym mimo pandemii toczy się normalnie rywalizacja, jest Białoruś.

Treningi w małych grupach

Kilka innych, w tym Polska, ogłosiło już daty wznowienia sezonu (w przypadku PKO BP Ekstraklasy - 29 maja).

W Niemczech zespoły trenują od prawie miesiąca, podzielone na małe grupy i pod ścisłymi warunkami.

W poniedziałek tamtejsza liga (DFL) poinfomowała, że w 36 klubach niemieckiej Bundesligi i jej zaplecza stwierdzono dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem (wykonano 1742 testy). Nie ujawniono nazwisk zakażonych.

Druga runda testów ma zostać przeprowadzona w następnym tygodniu.