Słynny amerykański bokser Floyd Mayweather Jr. trafił do aresztu w Las Vegas pod zarzutem drobnej kradzieży. Po wpłaceniu trzech tysięcy dolarów kaucji były mistrz świata w kilku kategoriach wagowych wyszedł na wolność.

Niepokonany na zawodowych ringach Mayweather (bilans walk 41-0) dobrowolnie zgłosił się na policję. Był poszukiwany, bowiem jego była dziewczyna Joice Harris, z którą ma troje dzieci, oskarżyła go o pobicie.

Policjanci nie dali wiary zeznaniom kobiety, ale zatrzymali pięściarza na kilka godzin. Mayweatherowi, noszącemu wymowne przydomki "Money" i "Pretty Boy", postawiono zarzut kradzieży telefonu komórkowego należącego do Harris. Odzyskał wolność po wpłaceniu trzech tysięcy dolarów kaucji, jednak 9 listopada będzie musiał stawić się w sądzie.

W przeszłości Harris oskarżała Floyda o pobicie. Przed pięcioma laty sąd nie dał wiary jej słowom, twierdząc, że motywem jej działania była zazdrość.

Mayweather Jr. ostatni pojedynek stoczył cztery miesiące temu - pokonał na punkty w walce rankingowej rodaka Shane'a Mosleya, a na jego konto wpłynęło ponad 20 milionów dolarów.