Konrad Czerniak zdobył w wyścigu na 50 m stylem dowolnym złoty medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Szczecinie. Radosław Kawęcki również wywalczył złoto na 200 m stylem grzbietowym. Wcześniej Paweł Korzeniowski zdobył brązowy medal w wyścigu na 400 m stylem dowolnym.

Konrad Czerniak, uzyskując czas 20,88 był najszybszy na dystansie 50 m stylem dowolnym. Kolejne miejsca zajęli Rosjanin Siergiej Fiesikow (20,95) i Włoch Marco Orsi (21,01).

Podopieczny Bartosza Kizierowskiego po raz drugi dziś ustanowił na tym dystansie rekord Polski. Czerniak nie ma chwili wytchnienia, czeka go bowiem jeszcze start w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.

Radosław Kawęcki uzyskał czas 1.49,15. Kolejne miejsca zajęli Hiszpan Aschwin Wildeboer Faber (1.50,63) i Węgier Peter Bernek (1.51,21).

Przede wszystkim dziękuję mojemu kochanemu trenerowi, który przygotował mnie do tych zawodów. Jestem zachwycony rywalizacją przed własną publicznością. Półtora roku temu w Budapeszcie za bardzo chciałem i się spaliłem, teraz podszedłem do wyścigu na luzie i proszę jaki efekt. Taktyka była prosta - zaatakować od początku, by inni się bali, a nie ja - podsumował mistrz Europy.

Paweł Korzeniowski pokonał 400-metrowy dystans w czasie 3.40,54. Zwyciężył Niemiec Paul Biedermann (3.38,65) przed Duńczykiem Madsem Glaesnerem (3.39,30).

Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Pierwszy finał i udało mi się zdobyć medal - cieszył się polski pływak.

Mistrzostwa Europy rozgrywane na krótkim basenie w Szczecinie potrwają do niedzieli.