Legendarny menedżer Manchesteru United sir Alex Ferguson, który po ponad 26 latach pracy w tym klubie przeszedł na emeryturę, przed meczem z Jerzym Janowiczem doradzał Andy'emu Murrayowi. Szkot uczył swojego rodaka, jak przed półfinałowym pojedynkiem Wimbledonu radzić sobie z presją.

Rozmawialiśmy z sir Aleksem Fergusonem o różnych rzeczach - o jego emeryturze, o piłce nożnej, a na koniec poruszyliśmy temat może nie samego meczu, ale całej jego otoczki. Dał mi parę wskazówek, jak sobie radzić ze stresem - powiedział Brytyjczyk, cytowany na stronie internetowej BBC.

Murray nie chciał jednak zdradzać szczegółów. Tego typu rady od kogoś takiego jak on są na wagę złota, więc nie będę się nimi dzielił - uciął.

Drugi w światowym rankingu ATP Murray ma szansę zostać pierwszym brytyjskim zwycięzcą Wimbledonu od 1936 roku. Jego półfinałowy pojedynek z Janowiczem rozpocznie się na Korcie Centralnym po zakończeniu pierwszego półfinału, w którym Serb Novak Djokovic (1.) trafił na Argentyńczyka Juana Martina del Potro (8.).

(MRod)