Nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski podczas kolejnego dnia zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim zafundował piłkarzom zajęcia integracyjne. Zawodnicy rywalizowali m.in. na ściance wspinaczkowej.

Przed południem kadrowicze pojechali do Wolsztyna, oddalonego o 25 kilometrów od Grodziska Wielkopolskiego. Podczas przeprowadzonych tam luźnych zajęć mogli się bliżej poznać. Sprawdzili się m.in. na ściance wspinaczkowej. To była bardzo fajna inicjatywa, bo w reprezentacji jest sporo nowych zawodników. Było dużo śmiechu i zabawy i chyba o to chodziło w tym zajęciach - przyznał Robert Lewandowski.

Asystent selekcjonera Adama Nawałki Bogdan Zając wyjaśnił, że po dwóch dość intensywnych wczorajszych treningach zawodnicy potrzebowali małej odmiany. Musieliśmy dać trochę odpocząć mięśniom. Ale ścianka wspinaczkowa to także rodzaj siłowni, do tego były też rowerki - taki trening kompensacyjny - wyjaśnił Zając.

Drugi trener reprezentacji przy okazji pochwalił warunki, w jakich kadra pracuje podczas zgrupowania w Grodzisku. Byliśmy tutaj z Górnikiem Zabrze na zgrupowaniu, dlatego wiedzieliśmy, czego możemy oczekiwać. To sprawdzony ośrodek o wysokim standardzie, mamy wszystko, co jest potrzebne do optymalnego treningu. W razie niepogody można korzystać z hali pod balonem, a murawa na boisku jest pod kontrolą przez 24 godziny - dodał asystent Nawałki.

"Słowacy są nieprzewidywalni"

Reprezentacja w Wielkopolsce przygotowuje się do towarzyskich spotkań ze Słowacją i Irlandią. Sztab szkoleniowy wstępnie przeanalizował już grę pierwszego z przeciwników. Rywal może nie za mocny, ale w swoich szeregach ma wiele indywidualności, zawodników grających na najwyższym poziomie w silnych ligach zagranicznych. To nieobliczalny zespół, który gra bardzo agresywnie. Mecz ma charakter towarzyski, ale oczekujemy walki o każdy kawałek boiska. Słowacy zmienili trenera, Jan Kozak prowadzi reprezentację dopiero od kilku meczów. I mają podobny cel jak my: po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata będą chcieli powalczyć o awans do Euro 2016 - powiedział Zając.