Ulica Chramcówki - jedna z dwóch ulic wlotowych do Zakopanego od strony Krakowa - znów będzie zamknięta. Nie będzie można nią przejechać w czwartek i w piątek. Drogowcy będą kładli na niej nowy asfalt.

Zakopiański urząd miasta poinformował, że w czwartek, 4 sierpnia, w godzinach 8:30-16:00 oraz w piątek, 5 sierpnia, w godzinach 8:30-15:00 zostanie zamknięta ul. Chramcówki w związku z planowanymi pracami drogowymi.

Remont ulicy Chramcówki trwa od czerwca i już kilka razy komplikował życie kierowcom. W ostatnim tygodniu, w związku z ruchem wahadłowym, tworzyły się tam spore korki. Teraz ulica zostanie całkowicie zamknięta, a to oznacza, że wjeżdżający do Zakopanego od strony Krakowa będą musieli tłoczyć się na ulicy Nowotarskiej. Można spodziewać się tam sporych utrudnień i długich korków.

Dobrym pomysłem na te dni może okazać się wjazd do Zakopanego przez Olczę, czyli zjechanie z zakopianki już na wysokości stacji benzynowej na Ustupie. Dzięki temu można uniknąć stania przed rondem, przy wjeździe do miasta.

Nie trzeba być jasnowidzem, by przewidzieć, że prowadzenie takich prac na jednej z dwóch głównych ulic wjazdowych do miasta w pełni sezonu turystycznego, musi wywołać spore zamieszanie i protesty kierowców

Wykonanie robót drogowych przy zamknięciu ulicy w znacznym stopniu skróci przewidywany termin realizacji inwestycji. Za wszelkie utrudnienia w ruchu przepraszamy oraz prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót - tłumaczą władze Zakopanego.

Opracowanie: