"Równo o północy zawitał najpierw na Kasprowym Wierchu, skąd wyruszył w dalszą podróż, by wszystkie dzieci otrzymały prezenty na czas" - napisały o św. Mikołaju w mediach społecznościowych Polskie Koleje Linowe na Kasprowym Wierchu. Zobaczcie opublikowane przez PKL nagranie.

Na ten dzień czekały wszystkie dzieci i mamy nadzieję, że były grzeczne, ponieważ Mikołaj - jak co roku - wyruszył w grudniowy lot z prezentami i już dotarł do Polski. Jak się okazuje - ze względu na sprzyjające warunki śnieżne i zimową aurę - ulubiony święty dzieci obrał za punkt lądowania Kasprowy Wierch. Mikołaj wraz z workiem prezentów 6 grudnia chwilę po północy widziany był na najsłynniejszej górze w Polsce. Ten magiczny oraz bajkowy moment na Kasprowym Wierchu udało się uchwycić kamerom Polskich Kolei Linowych - czytamy na stronie Polskich Kolei Linowych.

Jak dodają, "w ośrodku PKL na Kasprowym Wierchu pozostawił prezent - świąteczną bombkę w kształcie wagonika kolei linowej, a także spełnił marzenia o spotkaniu z najsympatyczniejszym siwowłosym".

PKL Kasprowy Wierch dodaje, że Mikołaja lub jego wysłanników będzie można spotkać 10 grudnia w ośrodkach należących do Grupy PKL - na Gubałówce w Zakopanem, Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój, Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz w Solinie.

Oto szczegółowe informacje o przygotowanych przez PKL atrakcjach: