Półmetrowy skorodowany pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej znaleźli turyści. Niewypał został zabrany przez saperów.

Do znaleziska doszło w niedzielę, 28 sierpnia, około godziny 19.

Zabezpieczenie pocisku

Dwóch turystów zauważyło niewybuch w korycie potoku w miejscowości Muszynka, w związku z czym niezwłocznie zadzwonili na numer alarmowy 112 - informuje Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

Na miejsce przybył patrol krynickiej policji, a także funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Nowego Sącza.

Skorodowany pocisk artyleryjski o długości około 50 centymetrów pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej został zabezpieczony do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa - podaje policja.

Pocisk zabrany przez saperów

W poniedziałek, około południa, na miejsce odnalezienia pocisku dotarła załoga 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa.

Patrol sprawdził niewypał i zabezpieczył go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrał do neutralizacji - informuje KMP w Nowym Sączu.

Mundurowi przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek dotykanie pocisku i jego poruszanie grozi jego detonacją.