24 maja Karkonoski Park Narodowy nie będzie pobierał opłat za wstęp na szlaki. Jest jednak wyjątek, przy Wodospadzie Kamieńczyka.

We wtorek miłośnicy wędrowania po karkonoskich szlakach będą mogli wejść na nie za darmo. To z okazji przypadającego wtedy Europejskiego Dnia Parków Narodowych.

Jak informuje KPN, otwarty będzie jedynie w godzinach 9.00-17.00 punkt kasowy przy Wodospadzie Kamieńczyka. Pozostałe punkty kasowe będą zamknięte. Będą też na nich informacje o dniu wolnym od opłat. 24 maja opłaty będą pobierane jedynie za udostępnianie Kopy oraz Wodospadu Kamieńczyka.

W centrum informacyjnym KPN w Karpaczu z okazji Europejskiego Dnia Parków Narodowych przygotowano m.in. warsztaty artystyczne i zwiedzanie miejscowej ekspozycji. Ich rozpoczęcie o godz. 12:00.

Niektóre szlaki wciąż zamknięte

Wszystko z powodu ochrony cietrzewi i sokołów wędrownych. Zamknięte są szlaki: żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego przy Śnieżnych Kotłach, zielony tzw. Ścieżka nad Reglami przez Śnieżne Kotły, na odcinku od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, zielony od Polany do szlaku czerwonego przy Słoneczniku, niebieski przez Czoło od przełęczy Okraj na Skalny Stół, ze względu na ochronę cietrzewia; niebieski od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia, ze względu na ochronę sokoła wędrownego.