Do soboty na Politechnice Wrocławskiej trwa Nocne Listowanie. To wydarzenie polegające na pisaniu listów wieczorami i nocami. Są w nich prośby o wsparcie funduszu stypendialnego dla niepełnosprawnych studentów uczelni.

Jak informuje Politechnika Wrocławska - pierwszy Maraton Pisania listów “Nocne Listowanie" odbył się w 2017 roku. Od tamtej pory napisano już ponad 1500 listów, co pozwoliło zebrać kwotę przeszło 100 tys. zł.

Listy piszą studenci, pracownicy, doktoranci, absolwenci i sympatycy Politechniki Wrocławskiej. Każdy z dobrymi chęciami może przyłączyć się do akcji pisania listów - czytamy na stronie internetowej akcji. 

Tegoroczna edycja wydarzenia wystartowała w Światowy Dzień Życzliwości, czyli 21 listopada i potrwa do 26 listopada.

Pierwszego dnia odbyła się uroczysta inauguracja. Uczestnicy po kilku latach przerwy, ponownie usiedli przy stołach i pisali listy. W kolejnych dniach spotykają się zdalnie.

List można przekazać wrzucając go do skrzynki pocztowej znajdującej się w budynku A1.N Politechniki - poinformowano. 

Listy trafiają do przedsiębiorstw czy fundacji, które są proszone o wsparcie. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na stypendia dla najlepszych studentów z niepełnosprawnościami. Chodzi także o integrację.