Wraz ze startem wakacji rusza w warszawskiej Kinotece cykl darmowych pokazów pod naszą Green Festival Warszawa. To wydarzenie towarzyszące BNP Paribas Green Film Festival, który odbędzie się w sierpniu Krakowie.

Green Festival Warszawa to wyjątkowa okazja, by zobaczyć najważniejsze filmy dokumentalne o tematyce ekologicznej, klimatycznej i zrównoważonego rozwoju. Otwartym pokazom filmowym towarzyszyć będą debaty z udziałem zaproszonych ekspertów, aktywistów, ekologów i twórców filmowych.

Impreza organizowana przez UN Global Compact Network Poland i Fundację Green Festival startuje już 28 czerwca w warszawskim kinie Kinoteka. Wstęp wolny!

Pokazy organizowane będą co środę o godz. 20.00 w Kinotece na pl. Defilad 1.

Bilety: bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach Kinoteki na hasło "Green Festival Warszawa" w dniu seansu (w godzinach otwarcia kas kina)

28 czerwca - plenerowy pokaz otwarcia "Jestem Greta"

Cykl wydarzeń w ramach przeglądu filmowego rozpocznie plenerowy pokaz filmu "Jestem Greta", opowiadającego o szwedzkiej aktywistce Grecie Thunberg, która zmobilizowała młodzież na całym świecie do podjęcia masowych strajków zwracających uwagę na problem zmiany klimatu. Pokaz otwarcia już 28 czerwca o g. 21.30 na pl. Defilad.

Lipcowe pokazy

W kolejne środy w salach kinowych Kinoteki będzie można zobaczyć m.in. tak ważne światowe dokumenty o tematyce klimatycznej i zrównoważonego rozwoju, jak: "Nadzieja umiera ostatnia", "Ukryta prawda o Coca Coli", "Fabryka tanich ubrań" czy "Antropocen: epoka człowieka".

  • 6.07 Nadzieja umiera ostatnia,
  • 13.07 Ukryta prawda o Coca-coli,
  • 20.07 Fabryka tanich ubrań,
  • 27.07 Antropocen: Epoka człowieka

Projekcji filmu "Nadzieja umiera ostatnia" Jonathan L. Ramsey towarzyszyć będzie debata nt. aktywizmu młodzieżowego z udziałem m.in. bohaterów filmu, działaczy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Organizatorzy zapraszają do dyskusji o tym, jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w Polsce w tym momencie w historii?

Z kolei pokaz filmu "Fabryka tanich ubrań" poprzedzi dyskusja ekspercka branży modowej i spotkanie Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody - powołanej przez UN Global Compact Network Poland koalicji na rzecz wypracowania założeń zrównoważonej transformacji w branży fashion.

Także pokazowi filmu "Antropocen: epoka człowieka" - będącego surrealistyczną medytacją na temat masowych, głębokich i trwałych zmian w krajobrazie naszej planety dokonywanych wspólnej rozmowy, czy i jak jesteśmy w stanie naprawić nasze błędy i ile czasu nam na to zostało.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy ponownie zapraszają na pokaz plenerowy na pl. Defilad na pokaz filmu "Rzeczpospolita Wegańska" i spotkanie z reżyserem. Zamknięcie festiwalu odbędzie się 2 sierpnia o g. 21.30.

Green Festival Warszawa jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi filmów ekologicznych BNP Paribas Green Film Festival, którego tegoroczna, piąta, edycja odbędzie się w dniach 14-21 sierpnia 2022 w Krakowie.

Widzowie przez 8 festiwalowych dni będą mogli zobaczyć najlepsze polskie i światowe produkcje mówiące o problemach środowiskowych.