W weekend 6 i 7 sierpnia tramwajarze będą pracować na torowisku al. Krakowskiej. W związku z tym wyłączony zostanie tam ruch tramwajowy. W zamian za to, na trasę wyjedzie autobusowa linia zastępcza Z-7.

W najbliższy weekend ( 6-7 sierpnia) cztery linie tramwajowe pojadą na skróconych trasach, a kursowanie linii 14 zostanie zawieszone. Utrudnienia czekają też kierowców.

Tramwajarze wyremontują przejazd przez tory na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. Cyprysową

Tramwaje linii 7 i 25 będą kursowały na skróconej trasie tylko pętli plac Narutowicza. Natomiast linia 9 i 15 dojedzie tylko do pętli Banacha. 

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował też o uruchomieniu zastępczej linii autobusowej Z-7, kursującej w pętli trasą: P+R Al. Krakowska, Grójecka, pl. Narutowicza i z powrotem.

Przystanek końcowy zmieni linia 141. Autobusy będą się zatrzymywały na pętli P+R Al. Krakowska na przystanku linii 317.Linie 7, 9, 15, 25 i Z-7 kursować będą wg specjalnych rozkładów jazdy.

Utrudnienia też dla kierowców

W weekend kierowcy nie będą mogli przejechać przez torowisko. Wyjeżdżający z ul. Cyprysowej będą musieli skręcić w prawo, w kierunku parkingu P+R Al. Krakowska. Chcący jechać w kierunku centrum będą musieli skorzystać z objazdu ulicami: Leonidasa, Cyprysową i Łopuszańską lub Muszkieterów i Malowniczą. Natomiast jadący al. Krakowską od strony granicy miasta nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Cyprysową – obowiązywał ich będzie nakaz jazdy prosto, w kierunku centrum.