Podczas Caviliady w Sopocie, czyli największych zawodów jeździeckich w Polsce doszło do wypadku. Jeden z uczestników tego konkursu spadł z powozu w trakcie pokonywania zakrętu.

Groźnie wyglądający wypadek w czasie Cavaliady w Sopocie, czyli największych zawodów jeździeckich w Polsce. W trakcie konkursu powożenia zaprzęgami wielokonnymi jeden z zawodników spadł z powozu.

Jak poinformował nas Maciej Stroiński - rzecznik zawodów - natychmiast udzielona została mu pomoc. Zawodnik z potłuczeniami przewieziony został do szpitala. Wieczorem zawodnik został wypisany do domu. Nie ma żadnych złamań. 

Cavaliada Tour to cykl zawodów rozgrywanych w obecnej edycji w czterech miastach – pierwsze odbyły się w listopadzie w Warszawie (CSI3*), kolejne w grudniu w Poznaniu (CSI4*), natomiast finał zaplanowano od 22 do 25 lutego w Krakowie (CSI4*). 

Sopot po raz trzeci był gospodarzem tej imprezy. Do zawodów w Sopocie w randze dwóch gwiazdek zgłosiło się ponad 100 jeźdźców z sześciu krajów na blisko 200 koniach. Rozegrano dziewięć konkursów, w tym dwa zaliczane do światowego rankingu. 

Zmaganiom sportowym towarzyszyły pokazy hippiczne oraz targi branżowe.

Opracowanie: